Офіційний веб-сайт

Відповісти на коментар

Тарас Компаніченко – не тільки талановитий виконавець, але і видатний дослідник музичної спадщини України. Завдяки йому повернута з небуття ціла низка перлин української музичної і поетичної культури бароко і більш пізніх часів. Музичну спадщину Т.Компаніченко досліджує і розглядає в контексті цілісної української культури, включаючи історію, поезію, архітектуру, образотворчі мистецтва. Це надає його мистецтву особливої стереоскопічної чіткості і переконливості. Крім того, він виступає також як поет і композитор, продовжуючи і розвиваючи традиції української думи у наші дні. Яскравим прикладом цього аспекту його творчості є «Дума про Савур-могилу». Ним також чудово перекладено на музику вірші видатних українських поетів, зокрема Василя Стуса.
Тарасові Компаніченку, крім таланту і високого професіоналізму, притаманна також щира і неповторна інтонація патріота, яку неможливо імітувати, і яка надихає на справу національного культуротворення і тих людей, які раніше були від неї далекі. Кожний виступ Т.Компаніченка і його «Хореї Козацької» – це подія, адже кожне виконання ним певного псалма або пісні, виблискуючи новими гранями, є неповторним.
На моє переконання, Тарас Компаніченко заслуговує на одержання Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року в номінації «Музичне мистецтво».

Відповісти

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA