Офіційний веб-сайт

Відповісти на коментар

«Українська національна ідея»
Зважаючи на усе розмаїття й глибину досліджень в галузі соціології, формулювання будь якої національної Ідеї повинно відображати, як мінімум, три тези й виконувати специфічні завдання. А саме вона мусить:

1.Підкреслювати історичну велич нації, ідентифікованої історичними культурними скарбами минулого.
2.Визначати завдання нації у сьогоденні.
3.Встановлювати стратегічну мету існування і ЦИВІЛІЗАЦІЙНУ МІСІЮ нації на майбутнє.

Кожна з тез важлива, але ключовою з них постає цивілізаційна місія. Адже вона й служитиме об’єднавчим чинником українському народові на майбутнє. Бо відповідатиме на питання: навіщо українці втілюються в Україні, чим ми корисні людству, що й визначатиме спільну мету існування етносу.
Спроби сформулювати Українську національну Ідею, у яких зазначені вимоги ігноруються, вважати успішними не можна.
Стрічка п.Бебіка «Українська національна ідея» зазначеним вимогам не відповідає. Наприкінці фільму п.Бебік досягає висновку про триєдність СУТІ національної ідеї. І все! На жаль, суть ідеї не є її формулюванням. Тому вона і не запрацює. Адже головна функція національної ідеї – об’єднання нації спільною метою. Версія Бебіка її не містить.
Що криється за цією хибою?
Наразі спостерігаємо, як під гаслами повноцінної, науково опрацьованої національної ідеї «руського миру» кремлівські фахівці з одурманення натовпу, отруївши мільйони людей блекотою великодержавного шовінізму, спрямували на благословенну Україну палаючі ненавистю криваві орди - свій одурений, зазомбований народ.
Але слід визнати – ідея «руського миру» (ІРМ) ґрунтується на історичних цінностях (хоч і вкрадених, але вправно внесених до національної свідомості). ІРМ визначає сучасне завдання нації (піднятися з колін). ІРМ визначає мету своєї цивілдзаційної місії (примусити рахуватися з РФ увесь світ). Отже вони мають національну ідею. Вона хибна, вона веде у прірву, але вона знаходиться на вищому щаблі від безідейності розірваної розбратом української нації. Тим часом українські будівничі, котрі нібито розбудовують державу, не згуртовані спільною ідеєю, вкручують у свої стіни не ті шурупи, тягнуть слабку проводку, кладуть стіни то з саману, то з сирої цегли, тулять вікна по три штуки в одну раму… І з висоти «своєї» ідеї, вороги України бачать слабкі місця нашої безідейності, в які слід пустити щурів, де встромити подразник, аби загнати народ на барикади чи на фронти, аби збентежити суспільство, збурити заколоти, зчинити хвилю йудства, розорити країну, розчинити націю мовною експансією, ліквідувати її культуру, відібрати в українців їхній дім і знову Україну зробити колонією.
Навіщо ж потрібно формулювання УНІ?
Маємо зазначити– Українська національна Ідея – не перлина в короні нації, не пусте гасло від новітнього агітпропу. Вона повинна працювати, служити народові, цілим його поколінням як невгасимий світоч, керуючись світлом якого українство йтиме з хаосу ідеологій. Аби забезпечити цей поступ, її формулювання має бути затвердженим законодавчо. Та Закон не може містити у своєму тілі розлогих дослідницьких абстракцій. Тому потрібне чітке формулювання одним реченням, яке законодавці зможуть утвердити Законом України. Тоді Українська національна Ідея буде включеною до освітніх програм для вивчення в усіх сферах знання, яких торкається її всеосяжний зміст, – суспільствознавство, українознавство, філософія, теософія й теологія, культурологія, література, теорії пізнання, педагогіка, юриспруденція, політологія… Таким чином, формуючи свідомість українця з дитинства, Українська національна Ідея має всотуватися в усі сфери інтелектуального буття та, об’єднавши навколо себе націю, припинити розбрат ідеологій. Очевидно, що якби об’єднавча Національна Ідея в українського народу була і служила би, як було зазначено вище, відродженню свідомої своїх історичних культурних скарбів та мети існування нації – Україна стала би менш вразливою для ворожої пропаганди у провокаціях розбрату та кровопролиття.
Така ідея існує від Потопу. Її неможливо створити, згенерувати, модернувати чи створити нову. Вона існує. Її слід тільки розгледіти. Це споконвіку визначена цивілізаційна місія українства. Вона простежується простим переліком історичних подій, які свідчать, що саме через українську культурну традицію, як найдавнішу на планеті традицію духовності, людству висвітлювалися ключові для розвитку цивілізації знання.
Загальновідомо, що найбільш значущі винаходи та мистецькі твори являються, здебільшого, їхнім авторам шляхом осяяння. Віряни називають це явище Натхненням Божим, матеріалісти – зв’язком тонкими енергіями з інформаційними сферами концентрованого знання. Але суть явищ однакова. Ці процеси стають можливими тільки за умови достатнього рівня духовності та інтелекту науковця чи митця. Нізвідки особистості з таким рівнем розвитку не виникають. Потрібні століття творчих напрацювань цілих поколінь, аби на їх вершині з’явився геній. Наукові та мистецькі звершення синів України стали можливими тому, що праукраїнський етнос, як доведено всесвітньо відомими науковцями (і п. Бебіком в тому числі) з усіх кінців світу, є найдавнішим у післяпотопній історії людства. А отже формував свою культуру найдовше на планеті. Достатньо озирнутися на культурні скарби етносу, й відкриється, що благословенна наша Україна для усього людства постає Джерелом Натхнення, яким Творець Гармонії веде цивілізацію аж від Потопу.
У космос вивела людство ціла плеяда українців: Олександр Засядько, Микола Кибальчич, Валентин Глушко, Сергій Корольов. Більшість з них були в’язнями покатовані у кремлівських тортурнях? Завдяки розробкам українця Юрія Кондратюка NASA здійснила політ на Місяць. Але й він був репресований московською імперією.
Саме український селекціонер В.М.Ремесло вивів нові сорти пшениці, що кількісно і якісно покращило можливості харчування людства. Чи могло би людство прогодувати себе без того?
Саме українець Володимир Хавкін винайшов і випробував на собі протичумну та протихолерну вакцини, чим врятував людство від чорної смерті.
Саме через президента академії наук України Володимира Вернадського світові явлено теорію ноосферної цивілізації, визнану світовою спільнотою. Своєю доктриною він довів, що це єдино можливий шлях людства. Інакше воно зникне як сміття.
Перелік таких фактів нескінченний, наведено тільки ключові.
Але вони утверджують наше завдання і мету існування – уберегти надбане й примножити українську культуру, посилити її зв’язок з Гармонією Всесвіту, аби Натхнення й надалі осяювало людство саме через Україну. Для того потрібна освіта і розвиток здібностей. Це і є третя теза української національної ідеї. Це і є спільна мета, заради реалізації якої і втілюється душа кожного українця у цій благословенній землі. Очевидно, що саме вона більш приваблива ніж мета відновлення імперії ковбаси з гулагів. Отже вона здатна знешкодити отруту «руського миру», реально, на практиці, об’єднати українство і вивести з роздраю, вселеного кремлівською пропагандою. А загальне формулювання виглядає, як і повинно, у трьох тезах, як і мета, і мрія, і стратегічна програма інтелектуального та духовного розвитку нації:

"Україна – досконало розвинена громадою життєдайної духовності держава, колиска людської цивілізації та джерело Натхнення людства на шляху до Гармонії Всесвіту"

На жаль, п.Бебік зупинився на першій тезі. Біда в тому, що за стрічкою п.Бебіка з хибними висновками, побачити істинну УНІ стане ще більш проблематично. В разі відзначення її Шевченківською премією, саме на неї посилатимуться дослідники в майбутньому. А істинну поховають. Йому було запропоновано дозняти три хвилини, які увінчали би його розвідку. Та він заявив, що йому те не потрібно.
Тим часом українство у темряві безідейності вже палає.

Відповісти

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA