Офіційний веб-сайт

«‎Київська картинна галерея» відзначає 100-річчя виставкою Анатолія Криволапа та власною ретроспективною виставкою

100-річний ювілей Національного музею «‎Київська картинна галерея» святкує відразу двома виставковими проєктами 100-річний ювілей Національного музею «‎Київська картинна галерея».

Один присвячений історії заснування музею і має оглядовий документально-історичний характер, інший – суто образотворче забарвлення і представляє ретроспективу творчості класика сучасного живопису, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолія Криволапа.

Художник, творчість якого вважають візитівкою сучасного українського мистецтва, візуалізує на широкий загал «шлях до себе» й представляє особистий творчий доробок як осмислення автентичності. Музей має багаторічні партнерські стосунки з автором; свої напрацювання й відкриття в галузі пластичних інновацій художник представляв в численних попередніх проектах на теренах музею, кожного разу збагачуючи музейний фонд новими експонатами.

В рік 100-річчя музею за ініціативи й сприяння художника музейне зібрання значно поповнилося роботами сучасних українських митців, які раніше не були презентовані в колекції музею, що знайшло відображення в новому друкованому виданні, здійсненому також за участі Анатолія Криволапа.

За словами Анатолія Криволапа, класика ‑ це досконала композиція форм, ліній, кольорових плям на площині відносно простору і сюжету картини або настрою пейзажу. Це фундаментальні основи всіх видів мистецтва.

Я вхожу в опікунську раду музею і з великим задоволенням долучився до святкування 100-річчя. Це вже наш третій спільний з Анатолієм Криволапом на протязі ювілейного року. Ми почали в січні 2022 року проектом «Ніч…Відбиток часу» та закінчимо в січні 2023 року. До проекту «АНАТОЛІЙ КРИВОЛАП. КЛАСИЧНИЙ ЖИВОПИС» дуже ретельне відношення, бо 12 листопада день народження музею. Виставковий простір повністю змінено. Буде представлено в 6 залах декілька десятків робіт, які будуть експонуватися вперше. Хочу нагадати що в лютому 2022 року вперше за 100 років виданий альбом з історичною назвою «Київська картинна галерея». В цьому виданні потужно представлені роботи сучасних українських митців із колекції музею, ‑ зазначає куратор проєкту Юрій Комельков.

Альбом був виданий в партнерстві із ГО АРТ-ФОНД ІГОРЯ ВОРОНОВА і Благодійним фондом «КУЛЬТАУРА» та за фінансової підтримки Ігоря Воронова, Анатолія Криволапа та Юрія Комелькова.

 

Автор: Вікторія Литовченко

Джерело: online.ua

Інформативно

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2012 року за напрямом «Образотворче мистецтво» за цикл творів «Український мотив» (50 живописних полотен), створених ним упродовж 2007-2010 років.

Народився Анатолій Дмитрович 11 вересня 1946 року у м.Яготині Київської області ‑ художник-живописець.

Закінчив Київський державний художній інститут (факультет живопису).

Член Національної спілки художників України з 1978 року.

Учасник понад п’ятдесяти республіканських і міжнародних виставок. Відзначений призом «Золотий перетин» та званням «Художник року» у сфері живопису на І Міжнародному арт-фестивалі України 1996 року в об’єднанні «Живописний заповідник».

Переможець Національного Арт-рейтингу України 1999 року IV Міжнародного Арт Фестивалю.

Живописні полотна із циклу «Український мотив» Анатолія Криволапа експонувалися у престижних європейських музеях, зокрема: Національному музеї м.Тулузи (Франція), Національному музеї м.Оденсе (Данія), Das Kunsthirischenmuseum м.Відня (Австрія), Національному художньому музеї України та Національному музеї російського мистецтва (м.Київ).

У 2011 році його мистецькі твори виставлялися на найвідоміших міжнародних аукціонах – Contemporary artу Лондоні та Нью-Йорку.