Офіційний веб-сайт

Аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013-2018 років

Автор(-и): Володимир Шейко / Розділ:

Аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013-2018 років; автор-виконавець: Володимир Шейко.

Висунуто Національною Спілкою композиторів України.

 

Аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013-2018 років Володимира Шейка

 

Своєю місією Володимир Шейко обрав пропагування українського музичного мистецтва у вітчизняному та світовому медійному просторі.

Твори українських композиторів, записані Симфонічним оркестромУкраїнського радіо під орудою Володимира Шейка, регулярно звучать у ефірі національних каналів та ефірах каналів Європейської мовної спілки «European Broadcasting Union» 56 країн світу.

До Фонду Національного радіо Володимиром Шейком було записано унікальну колекцію з більше ніж 300 записів шедеврів української та світової музики, серед яких, у період з 2013 по 2018 рр.,  ‑ Сюїта з музики до фільму «Тарас Шевченко» Б. Лятошинського; «Страсті за Тарасом», Концерт № 2 для віолончелі з оркестром, Симфонічні поеми «Дніпро» та «Ханука» Є.Станковича; Концерт № 2 для віолончелі з оркестром М.Скорика; Ораторія «Великого бажайте...» для соліста, читця, мішаного хору і симфонічного оркестру, «Елегія мовчазного Майдану», Концерт № 2 для фортепіано з оркестром, «Баркарола» для фортепіано з оркестром І. Щербакова; «Осіння музика» для 2-х саксофонів, з оркестром Г.Гаврилець; «In memoriam» Г.Кузіної; Симфонія № 4 «Система бажань» В.Антонюка та багато інших творів корифеїв вітчизняного музичного мистецтва і молодої композиторської генерації.

Твори увійшли до Фонду Українського радіо на довічне зберігання для передачі майбутнім поколінням.

Володимир Шейко створив оригінальні циклічні теле-радіо проекти, що наповнюють медійний простір України, популяризуючи вітчизняне музичне мистецтво широкому загалу. Ідеологічною основою проектів є значущість української культури в загальносвітовому мистецькому просторі.

Одним із таких масштабних концертних циклів (25 теле-радіо концертів) є унікальний музичний медіа-проект «Мистецькі історії»,у якому Володимир Шейко ‑ художній керівник, диригент проекту, а також його розробник і постановник.

«Мистецькі історії» присвячено знаменним державним та мистецьким датам, народним святам, видатним особистостям України, презентують шедеври української та світової музичної спадщини. Серед концертних програм медіа-проекту: «Музика українського кіно», «Срібні струни України» (концерт за участі симфонічного оркестру презентує українську бандуру), «Співана поезія», «Із Янголом на плечі», «Музика на всі часи», «Скрипковий Всесвіт», «Високий стиль», «Cross Over Bass або Вечір низьких частот», «Нова пісенна Шевченкіана» та інші.

«Мистецькі історії» користуються колосальною популярністю серед глядачів, стали сторінками культурного літопису України, постійно транслюються на чотирьох каналах Українського радіо (UA:Українське радіо, UA:Промінь, UA:Культура, Всесвітня Служба Радіомовлення України) та національних телеканалах (UA:Перший, UA: Культура).

Найбільш масштабною програмою в рамках проекту «Мистецькі історії» стала «Нова пісенна Шевченкіана»,у якій Володимир Шейко втілив ідею проведення всеукраїнського конкурсу з написання нових музичних творів на вірші Кобзаря. Було здійснено аранжування для великого симфонічного оркестру 20 кращих пісень на вірші Т.Г.Шевченка, представлених авторами у жанрах рок-, поп-, полістилістичної музики і записано до Фонду Українського радіо.

У супроводі Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під керуванням Володимира Шейка сучасні рок-композиції молодих музикантів прозвучали як потужні та експресивні промови-звернення молодого покоління до своєї країни.

Яскраве розмаїття концертних програмВолодимира Шейка включає музику різних стилів і напрямків, має широку географію як в Україні, так і за її межами.

Поряд з виступами на головних концертних майданчиках України (Національна філармонія України, Національна опера України, Національний Палац «Україна», зали обласних філармоній України), концертні програми неодноразово з успіхом були представлені ним на трьох континентах на головних сценах 15 країн світу, серед яких: Китай Гонконг Сіті Холл (Гонконг), Національна філармонія (Пекін); Алжир Національна опера Алжиру, Національний Театр; Туніс Національна опера Тунісу, Колізей Ель-Джем, Амфітеатр Карфагену; Іспанія Аудиторіо Національ де ла Музика та Театро Монументаль (Мадрид), Гран Театре дель Лісеу та Палау де ла Музика (Барселона); Італія Театро Карло Феліче (Генуя), Театро Паваротті (Модена), Театро Рісторі (Верона), Театро Понкієллі (Кремона), Театро Петруцеллі (Барі), Театро Політеама Гарібальді (Палермо), Санта Марія ді Арачеллі (Рим); Португалія Колісео, Каса да Музика (Порто), Колісео дос Рекрейос (Лісабон); Голландія Концертгебау  (Амстердам), Де Доелен (Роттердам); Бельгія Зал Королеви Єлизавети (Антверпен); Румунія Національна опера (Бухарест), Театр опери і балету (Тімішоара); Польща Філармонія Народова (Варшава).

За період 2013-2018 рр. Володимиром Шейком було проведено близько 160 концертів, кожен з яких став помітною духовно-просвітницькою акцією, презентує активну мистецьку та суспільну позицію митця, отримав широкий позитивний громадський резонанс.

У своїй концертній діяльності диригент активно пропагує творчість сучасних українських композиторів, щорічно беручи участь у концертах фестивалів «Київ Музик Фест» та «Музичні Прем'єри Сезону» (2013-2018рр.), здійснюючи записи творів української сучасної музики до Фонду Національного радіо України та виконуючи їх за кордоном.

У період 2013-2018 рр. серед творчого доробку диригента ‑ яскраве виконання у концертах та теле-радіо ефірах творів видатних українських композиторів та світової класики, що стало визначними мистецькими подіями у культурному житті країни.

Видатні твори Є.Станковича (Концерт № 2 для віолончелі з оркестром ‑ світова прем'єра, Концерт № 4 для скрипки з оркестром ‑ світова прем'єра, Концерт №2 для скрипки з оркестром, Сюїта з балету «Прометей», Симфонічна поема «Дніпро», Симфонічна поема «Ханука», Симфонія № 11 «Дотик янгола»); М.Скорика (Концерт № 2 для віолончелі з оркестром ‑ світова прем'єра, «Гуцульський триптих», «Каприси для симфонічного оркестру»); Б.Лятошинського («Слов'янський концерт»); В.Губаренка (Камерна симфонія для двох скрипок з оркестром); І.Карабиця (Концерт для оркестру); Л.Дичко («Ода музиці», Сюїта з балету «Катерина Білокур»); Л.Колодуба (Симфонічна сюїта «Українські ескізи», «Українські танці», сюїта № 4); І.Щербакова («Елегія мовчазного Майдану», Концерт № 2 для фортепіано з оркестром, «Баркарола» для фортепіано з оркестром, «Аве Марія»); Г.Гаврилець («Мізегеге» для хору та симфонічного оркестру, «Осіння музика» для 2-х саксофонів з оркестром); В.Степурка («Benedictus», Триптих для скрипки та симфонічного оркестру); С.Рахманінова (Симфонія № 2); П.Чайковського (Симфонії № 4 та № 6 «Патетична», Увертюра ‑ фантазія «Ромео і Джульєтта»); М.Мусоргського («Картинки з виставки», «Ніч на Лисій горі»); М.Римського-Корсакова («Шехеразада»); Л. ван Бетховена (Симфонія № 9); А.Дворжака (Симфонія № 9 «З Нового Світу»); Дж.Верді («Реквієм»); К.Орфа («Карміна Бурана») та багато інших були неодноразово представлені багатомільйонній теле-радіо аудиторії у виконанні Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під орудою народного артиста України Володимира Шейка.

Диригент активно підтримує творчість талановитих митців молодої генерації. Володимир Шейко у програмах концертів з успіхом виконав чимало оригінальних творів молодих композиторів, серед яких: «Вже котрий це до тебе лист...» на вірші В.Стуса для сопрано та симфонічного оркестру, «Меседж з України» для симфонічного оркестру, хору та електрогітари, Ораторія «Небесний Щедрик» для корільйона, дитячого і чоловічого хорів, солістів і симфонічного оркестру з відео- і саундтреком звуків Майдану, «А Бог Адама створив рукама» для мішаного хору, солістів, електронних звуків та симфонічного оркестру І.Небесного; Сюїта «Книга сновидінь» О.Родіна; Концерт для альта і симфонічного оркестру, Симфонії № 4 «Система бажань», № 6 «Лемент над Прірвою» В.Антонюка; цикл «Симфонічне щедрування» І.Тараненка; Симфонія ‑ концерт для скрипки з оркестром Г.Кузіної; Концерт для 2-х саксофонів з оркестром Д.Савенка та багато інших.

Окремим циклом у творчості диригента є виконання творів українських композиторів, що мають високе духовне і соціальне звучання, збагачують історичну пам'ять українського народу, його національну свідомість і самобутність, присвячені трагічним історичним подіям у житті України. Серед них ‑ високохудожні масштабні полотна: «Страсті за Тарасом» Є.Станковича; «Елегія мовчазного Майдану» для сопрано з оркестром І.Щербакова; «In Memoriam» для баса, мішаного хору та симфонічного оркестру Г.Кузіної; Симфонія № 7 «Майдан» О.Яковчука, Кантата «Б'ють пороги» М.Лисенка на вірші Т.Шевченка.

Володимир Шейко ‑ талановитий митець, що належить до плеяди видатних диригентів України, продовжує найкращі традиції української диригентської школи. Його творчість ‑ великий особистий внесок у розвиток української музичної культури, що долучає широку глядацьку аудиторію до національних культурних процесів, національної та світової музичної спадщини, стверджує значущість місця української культури в загальносвітовому мистецькому просторі.

 

З подання Національної Спілки композиторів України

 

Київ 17 лютого 2019 року

 

До Комітету з Національних премій ім. Т. Шевченка

 

Вельмишановні члени комітету! Впродовж багатьох років Національна капела України «Думка» має плідну творчу співпрацю з видатним диригентом, народним артистом України Володимиром Шейком та очолюваним ним Симфонічним оркестром Українського радіо Нашими колективами здійснено чимало яскравих мистецьких проектів, серед яких такі світові шедеври, як «Реквієм» Дж. Верді, «Карміна Бурана» К. Орфа, Симфонія № 9 Л. ван Бетховена та багато інших.

Важливим спектром його творчих уподобань є масштабні кантатно-ораторіальні та симфонічні твори національної композиторської школи, що мають високе духовне і соціальне звучання. Високохудожнє виконання у концертах та записи таких полотен, як «Страсті за Тарасом», «Панахида за померлими з голоду» Євгена Станковича, «Елегія мовчазного Майдану» Ігоря Щербакова, кантати «Б'ють пороги» Миколи Лисенка та інших, збагачують історичну пам'ять українського народу, його національну свідомість і самобутність, вносять величезний вклад у розвиток українського музичного мистецтва.

Підтримую кандидатуру Володимира Олександровича Шейка і вважаю достойним високої державної нагороди- лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка.

 

З повагою Євген Савчук

 

Коментарі

Висловлюю свою підтримку Володимиру Шейку - талановитому диригенту ,художньому керівнику Симфонічного оркестру Українського радіо.
Впродовж багатьох років він гідно представляє українське музичне мистецтво в світі, здійснив велику кількість записів сучасної українськоії музики до Фонду Українського радіо, є автором багатьох мистецьких медіа проектів , що популяризують українське академічне мистецтво як в Україні так і за кордоном. Безпосередньо брала участь у багатьох яскравих концертних програмах Володимира Шейка.
Вважаю його достойним високої державної нагороди - Шевченківвської премії.

НАЦІОНАЛЬНА ЗАСЛУЖЕНА АКАДЕМІЧНА КАПЕЛА УКРАЇНИ

Tel. - Fax: (044)-236 96 03. e-mail: ievgen47@gmail.com \ dumkap@ukr.net Shevchenko Blvd. Kyiv, 252032, Ukraine

Київ 17 лютого 2019 року

До Комітету з Національних премій ім.. Т. Шевченка

Вельмишановні члени комітету! Впродовж багатьох років Національна капела України «Думка» має плідну творчу співпрацю з видатним диригентом, народним артистом України Володимиром Шейком та очолюваним ним Симфонічним оркестром Українського радіо
Нашими колективами здійснено чимало яскравих мистецьких проектів, серед яких такі світові шедеври, як «Реквієм» Дж. Верді, «Карміна Бурана» К. Орфа, Симфонія № 9 Л. ван Бетховена та багато інших.
Важливим спектром його творчих уподобань є масштабні кантатно-ораторіальні та симфонічні твори національної композиторської школи, що мають високе духовне і соціальне звучання. Високохудожнє виконання у концертах та записи таких полотен, як «Страсті за Тарасом», «Панахида за померлими з голоду» Євгена Станковича, «Елегія мовчазного Майдану» Ігоря Щербакова, кантати «Б’ють пороги» Миколи Лисенка та інших, збагачують історичну пам’ять українського народу, його національну свідомість і самобутність, вносять величезний вклад у розвиток українського музичного мистецтва.
Підтримую кандидатуру Володимира Олександровича Шейка і вважаю достойним високої державної нагороди- лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка.

З повагою Євген Савчук

Володимир Шейко – це гордість української диригентської школи, сформований майстер, який відчуває сцену та виконавців. Сценічне дійство під його керівництво завжди цілісне, сповнене емоційної змістовності.
Під його орудою Cимфонічним оркестром Українського радіо здійснено більше 280 записів шедеврів світової та української музики до Фонду Національного радіо.
Талановитий митець створив оригінальні циклічні теле-радіо проекти, які наповнюють медійний простір України, популяризуючи музичне мистецтво широкому загалу.
Переконаний, що Володимир Шейко належить до плеяди видатних диригентів України та гідний найвищої державної нагороди.

Маю честь бути знайомим з Володимиром Олександровичем вже більше, ніж 13 років і спостерігати під його орудою дивовижну еволюцію симфонічного оркестру Українського радіо, який із вузькоспеціалізованого симфонічного оркестру перетворився на потужний високопрофесійний колектив, навколо якого постійно вирує активне мистецьке життя як в концертному плані, так і в плані запису української музики для наступних поколінь, створення радіо та телепроектів, запису музики до фільмів, презентацій оперних проектів, співпраці з українськими рок та поп виконавцями.
Будинок звукозапису Українського радіо перетворився на постійний “вулик ідей”, які втілюються за ініціативи Маестро, і якщо справи і надалі підуть таким чином, Київ та Україна матимуть всі шанси стати одним із потужних центрів звукозапису симфонічної музики на кшталт Лондона чи Праги.
Особливої уваги, на мою думку, заслуговує створений В.Шейком та оркестром Українського радіо аудіо архів української музики у Фонді Українського радіо. Працюючи над аналогічним електронним нотним архівом української академічної музики, знаю по собі, яка це клопітка, іноді невдячна робота, як це усвідомлювати, що по справжньому ця робота буде оцінена лише майбутніми поколіннями українців. На моє глибоке переконання, принаймні моральна підтримка з боку держави дуже важлива для мотивації такого роду праці, а Маестро Володимир Шейко цілком достойний Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації “Музичне мистецтво”.

Кожна країна світу багата не лише на землі, природу чи надра, які їй належать, а насамперед своїми людьми, зокрема, провідними науковцями, діячами культури і мистецтва.Україна може похвалитися видатними митцями, які живуть і працюють натхненно і самовіддано, піднімаючи рівень нашого мистецтва, утверджуючи славу нашої Вітчизни по світах, далеко за межами нашої держави. До таких митців слід віднести прекрасного музиканта, справжнього патріота української музичної культури,головного диригента симфонічного оркестру Українського радіо Володимира Шейка. Його ім'я широко відоме у багатьох країнах світу(Європи, Азії, Африки), де часто гастролює його уславлений колектив. Спостерігаючи за життям цього симфонічного оркестру, часами не встигаєш слідкувати за географією його гастролей: панорама країн, у яких доводиться виступати музикантам, надзвичайно широка. І скрізь Володимир презентує високий професійний рівень української музичної культури, відкриваючи світові самобутню українську музику. Та найважливішим завданням для себе маестро бачить у постійних концертних виступах саме в Україні, на різних концертних площадках: у себе на базі у концертній студії Будинку звукозапису, презентуючи власні цікаві мистецькі проекти, чи то беручи участь у численних Міжнародних музичних фестивалях, що проводяться у нашій країні, чи здійснюючи записи до фондів українського радіо, зберігаючи для нащадків найкращі зразки музичної культури України і світу. Хочу від щирого серця підтримати кандидатуру Володимира Шейка для присудження йому найвищої нагороди нашої держави Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Ганна Гаврилець,
композитор. лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, голова Київської організації НСКУ, професор.

Володимир Шейко – видатний український диригент, тонкий інтерпретатор творів українських композиторів різних жанрів і форм – від камерних до симфонічних та кантатно-ораторіальних.
Послідовник своїх великих вчителів Стефана Турчака та Левка Венедиктова, Володимир Шейко надзвичайно майстерно володіє широкою палітрою художньо-мистецьких засобів, досягає неймовірних художніх результатів у трактуванні прем’єрних творів українських композиторів, є активним пропагандистом творчості сучасних українських композиторів, як старшого так і молодого покоління.
Кожне його концертне виконання або аудіозапис – це мистецьке відкриття як для виконавців,так і для авторів.
Безліч концертних програм української музики, активна участь у щорічних фестивалях Національної спілки композиторів України, створення циклу «Мистецькі історії», теле- радіо проекти, що багатогранно презентують українську музичну культуру – це лише неповний перелік його творчих зусиль і уподобань.
Його патріотична мистецька позиція та творча діяльність на благо розвитку українського музичного мистецтва заслуговують найвищого визнання та нагородження Національною премією імені Тараса Шевченка.

Леся Дичко,композитор, народна артистка України, лауреат Національної премії ім.Тараса Шевченка, Мистецької премії «Київ» імені Артемія Веделя, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, професор,секретар Національної спілки композиторів України

Диригент Володимир Шейко – один з найактивніших популяризаторів української академічної сучасної музики, який заслужив свою мистецьку репутацію багаторічною професійною діяльністю. Блискучі концерти на українських та зарубіжних фестивалях, численні записи найкращих творів вітчизняних композиторів ХХ-ХХІ століття у фонди Українського радіо, власні креативні художні проекти ( «Мистецькі історії», «Музична Шевченкіана» та ін.) мають гучний успіх і широку популярність як в середовищі професіоналів, так і у пересічних слухачів. Володимир Шейко щиро сприяє популяризації творчості талановитої мистецької молоді з усієї України, з’ініціювавши мистецький проект «Я – віртуоз», черговий концерт якого з тріумфом відбувся в січні 2019 року. Його відданість сучасному українському музичному мистецтву підтвердив і його найсвіжіший особистий проект з Симфонічним оркестром Українського радіо «Симфонічний Mainstream. Україна», в якому яскраво прозвучали твори лауреатів Шевченківської премії – видатних українських митців різних поколінь.
Вважаю музично-популяризаторську діяльність Володимира Шейка втіленням непідробного патріотизму і щирої громадянської позиції. На мою думку, високий професіоналізм та художня досконалість виконавського мистецтва диригента, народного артиста України Володимира Шейка цілком заслуговує на присудження найвищої творчої відзнаки України – Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Геннадій Сасько,
композитор,
заслужений діяч мистецтв України

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA