Офіційний веб-сайт

Відкрито Документально-книжкову виставку Павла Загребельного

В приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відкрилась Документально-книжкова виставка, присвячена життєвому та творчому шляху видатного українського письменника, лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка, Героя України Павла Архиповича Загребельного.

У експозиції виставки представлено документи з чотирьох центральних державних архівів та Держархівів Дніпропетровської й Полтавської областей, які відтворюють життя і творчість письменника – автора близько двадцяти романів, створених упродовж чотирьох десятиліть.

Відкриваючи виставку, Голова Державної архівної служби України Ольга Гінзбург відзначила вагомий внесок Павла Загребельного у розвиток вітчизняної літератури, його громадську і депутатську роботу, що стосувалась насамперед популяризації творчої спадщини класиків і сучасників письменника. Саме Павло Загребельний, за словами Ольги Гінзбург, був одним із ініціаторів створення архіву літератури і мистецтва на території Національного заповідника «Софія Київська».

Серед присутніх на виставці були керівники архівних установ, письменники, літературознавці, журналісти, представники громадськості, а також рідні П.А. Загребельного.

Дружина письменника – Елла Михайлівна та його син – Михайло Павлович Загребельний надали для експозиції виставки унікальні документи з власного архіву письменника, його особисті речі.

Крім того, виставкова експозиція представлена особистим фотоальбомом письменника Федора Моргуна про відвідування малої батьківщини Павлом Загребельним ‑ Полтавського краю, матеріалами про період навчання майбутнього письменника у Дніпропетровському державному університеті та присудження урядових нагород, інформаційними довідками про обрання його секретарем та першим секретарем Правління Спілки письменників України, фотографіями із зображенням прозаїка у 1960-1990 роках, книжковими ілюстраціями до історичних романів «Диво», «Роксолана», «Смерть у Києві», приватним листуванням, машинописними примірниками оповідань, п’єс, літературних та режисерських сценаріїв, виступів на пленумах і з’їздах СПУ тощо.

У своїх виступах на відкритті виставки директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Кульчий, письменники Анатолій Дімаров, Іван Драч та інші наголосили на тому, що Документально-книжкова виставка про життя і творчість одного з корифеїв сучасної української літератури Павла Загребельного має усунути білі плями і внести певні корективи у різні сьогоденні тлумачення творчості визначного романіста.

Виставка працюватиме до 16 листопада у всі дні тижня, крім вихідних з 9.00 до 17.30, вхід вільний.