Офіційний веб-сайт

В Україні відзначатимуть премією імені Ірини Калинець

Премія імені Ірини Калинець за активну участь у громадсько-політичному житті України (далі ‑ Премія) присуджується Міжнародним освітнімфондом імені Ярослава Мудрого (далі ‑ Фонд) за видатні здобутки та успіхи, які сприяють розвитку українського суспільства, за утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості та самобутності, розвиток української освіти, культури та літератури й утверджують високий авторитет України у світі. Премія може бути присуджена громадянам України, іноземцям та особам без громадянства.

Критерії присудження премії імені Ірини Калинець:

1. За громадянську позицію та мужність ‑ особі, котра активно відстоює українські позиції у державотворчому процесі.

2. За низку публікацій (наукових, науково-публіцистичних, публіцистичних), в яких утверджується авторитет України та вивчаються «білі плями» історії України.

3. За виявлення та популяризацію героїчних сторінок в історії України (у музейній справі).

Присудження Премії проводиться за рішенням Науково-Експертної Ради Фонду.

Висунення кандидатур на здобуття Премії відбувається до 1 січня. Особа може бути лауреатом Премії лише один раз. Подання на Премію приймаються від громадських організацій, державних установ та підприємств усіх форм власності за адресою: 01042, м. Київ, бульвар Марії Приймаченко, 6-А, Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого.

Оргкомітет

Довідково

Ірина Калинець (роки життя: 06.12.1940, м.Львів ‑ 31.07.2012, м.Львів) – українська поетеса, за фахом вчителька, діяч дисидентського руху в Україні, активістка національного і правозахисного руху, художниця, філолог, дружина поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Ігоря Калинця.