Офіційний веб-сайт

До 130-річчя з дня народження Олександра Шовкуненка

У рамках віртуального проекту «АРХІВажлива СПРАВА» Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України представив документи видатного українського художника Олексія Олексійовича Шовкуненка (1884-1974) з нагоди відзначення 130-річчя від дня його народження.

Особовий фонд митця у держархіві нараховує 200 справ за 1913-1977 роки З іншими 462 документами відвідувачі цієї установи матимуть змогу ознайомитися у читальному залі Архіву-музею.

Документи Олексія  Шовкуненка можна знайти у фонді Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреатом якої художник став 1970 року за серію портретів (поета М.Рильського, генерала-майора С.Ковпака, партизанки М.Вовчик та ін.) та цикл нових пейзажів, а також в інших особових фондах, фондах установ та організацій. Це, зокрема, своєрідний «творчий діалог» поміж сучасниками – О. Шовкуненком та поетом Павлом Тичиною: вірш П. Тичини з присвятою О. Шовкуненку та портрет П. Тичини роботи О. Шовкуненка.

Серед інших маловідомих документів – фотографія студентських років; фотопортрет початку 1930-х років, часу викладання в Одеському художньому інституті; дружній шарж Тамари Яновської, дружини письменника Юрія Яновського; фотографія зі студентами під час заняття у майстерні.

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України запрошує шанувальників українського мистецтва ознайомитися з документами художника Олексія Шовкуненка у читальному залі архіву-музею за адресою: вул. Володимирська, 22А.

 

На фото: Олексій Шовкуненко. Одеса, 1932–1933 рр.