Офіційний веб-сайт

Засновано Премію імені Степана Сапеляка

В березневому числі часопису Національної спілки письменників «Літературній Україні» з’явилася публікація «З нагоди ювілею Степана Сапеляка» (автор: В.Погорецький), з якої стало відомо про заснування літературної премії імені відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії, в’язня радянських концтаборів Степан Сапеляка з нагоди його 65-річчя.

В газеті було опубліковано Положення про премію, зі змістом якого хотіли б ознайомити постійних відвідувачів сайту Шевченківського комітету.

 

Положення про Премію імені Степана Сапеляка

 

1. Всеукраїнська літературна премія імені Степана Сапеляка (далі ‑ премія) засновується редакцією журналу «Золота пектораль», НСПУ, Харківською ОО НСПУ, Івано-Франківською ОО НСПУ.

2. Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори за високохудожні твори у жанрах поезії та за визначну громадську, патріотичну й благодійну діяльність, спрямовані на утвердження гуманістичних ідеалів, збагачення історичної спадщини народу, державотворення й демократизацію суспільства.

3. Премія встановлюється у двох номінаціях:

‑ художня література (поезія);

‑ визначна громадська, патріотична та благодійна діяльність.

4. На здобуття премії щорічно висуваються літературні твори, опубліковані окремими книжками, що вийшли друком протягом останніх 3-х років, але не пізніше ніж за три місяці до їх висунення на здобуття премії.

5. Висувати твори на здобуття премії мають право:

‑ управління культури і туризму облдержадміністрації;

‑ обласні відділення національних творчих спілок;

‑ громадські організації;

‑ трудові колективи;

‑ навчальні заклади.

Від імені творчих і громадських організацій, трудових колективів та навчальних закладів висунення здійснюють їх президії, бюро, ради.

Висунення відбувається гласно.

6. Премія є персональною.

7. Премією нагороджуються, як правило, літератори, які народилися, проживають або тривалий час працювали на території України та за кордоном.

Премія присуджується авторові один раз за життя. Забезпечення дотримання вимог щодо, висунення творів на здобуття премії, їх конкурсний відбір та присудження премії здійснює журі Всеукраїнської літературної премії імені Степана Сапеляка (далі ‑журі), що є колегіальним органом.

8. Персональний склад журі затверджується редакцією журналу «Золота пектораль» на термін повноважень ради.Головою журі є головний редактор журналу. За поданням голови журі може проводитися ротація складу журі, але не більше однієї особи за рік.

Засідання журі є правомочним за умови присутності на засіданні двох третин від його загального складу. Рішення журі приймається простою більшістю голосів. Своїобов’язки члени журі виконують на громадських засадах.

Адреса журі: вул. Вітовського, 26, м. Чортків, Тернопільська область, 48500.

Журі щороку до 21 вересня оголошує конкурс на висунення творів на здобуття премії. Висунення триває два тижні. Журі шляхом обговорення і відкритого голосування визначає високохудожні твори. До 13 жовтня журі з урахуванням результатів обговорення творів у засобах масової інформації проводить остаточне обговорення і таємне голосування.

У разі відсутності гідного премії твору ‑ вона не присуджується.

Твір, який набрав більше половини голосів членів журі, визначається переможцем. Рішення журі разом з протоколом голосування подається голові журі для затвердження. До 14 жовтня наступного за звітним роком голова журі видає розпорядження про затвердження рішення журі про присудження премії.

Щорічно до 14 жовтня ‑ Дня Героїв ‑ авторові-переможцю присвоюється звання «Лауреат всеукраїнської літературної премії імені Степана Сапеляка», вручаються диплом установленого зразка, нагрудний знак лауреата, почесна відзнака та грошова частина премії.

 

Нагадаємо, що Степан Євстахійович Сапеляк був відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка 1993 року за збірку поезій «Тривалий рваний зойк».