Офіційний веб-сайт

Болгарська перекладачка отримала премію за переклад творів Андруховича

Албена Стаменова одержала болгарську Національну премію імені Христа Данова в категорії «Перекладна художня література»за переклад поетичної книжки Юрія Андруховича «Листи в Україну».

Як інформує болгарське видавництво «Парадокс», вручення премії відбулося 29 вересня.

Албена Стаменова народилася 1967 року у Софії. Вивчала богемістику в Софійському університеті імені Св. Климента Охридского. Викладає в університеті курси: «Українська мова. Практичний курс», «Теоретична граматика української мови», «Історична граматика української мови», «Історія української літературної мови». Наукові інтереси: українська літературна мова, історія української літературної мови, історія українсько-болгарських мовно-літературних контактів. Авторка понад 20 наукових публікацій. Активно перекладає українську художню літературу та публіцистику.

«Листи в Україну» ‑ книжка вибраних поетичних творів Юрія Андруховича (1960), одного з найвідоміших сучасних українських письменників. До збірки увійшли знакові вірші з усіх його збірок, а також знаменитий цикл «Листи в Україну». Болгарський переклад видало видавництво «Парадокс».

Національна премія імені Христа Данова (Националната награда «Христо Г.Данов») ‑ болгарська щорічна літературна премія за внесок у болгарську літературу, заснована Міністерством культури Болгарії та Громадою Пловдив 1999 року на честь Христа Данова (1828-1911), болгарського просвітителя, основоположника сучасного книговидання у Болгарії.

Премія присуджується в 9 категоріях:

Болгарська книжка

Перекладна книжка

Гуманітарні науки

Художня книжка

Дитячий часопис

Розповсюдження і тиражування книжок

Презентація болгарської книги

Бібліотеки та бібліотечна справа

Електронні видання і нові технології.

 

Джерело: tekstover.in.ua/

На фото: Албена Стаменова