Офіційний веб-сайт

ДЕРЖИПІЛЬСЬКИЙ Ростислав Любомирович

(театральний режисер, народний артист України)

 

Держипільський Ростислав Любомирович – народився 7 жовтня 1975 року, м.Косів, Івано-Франківська область ‑ український театральний режисер і актор, народний артист України, директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного обласного музично-драматичного театру ім.Івана Франка.

Здобував середню освіту у Косівській середній школі № 1, яку закінчив із золотою медаллю. Навчався у Львівському національному університеті ім.Івана Франка, закінчив історичний факультет.Крім того, навчався у Львівському вищому державному музичному інституті ім.Миколи Лисенка на акторському відділенні (клас Богдана Козака), яке закінчив з кваліфікацією «актор драми і кіно».

На початку 2000-х ‑ актор драми у Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі ім.Івана Франка. Засновник (2000 р.) і соліст гурту «Ґалілео Ґалілей», що став лауреатом фестивалю «Брати блюзу – Різдво-2000» (м.Калуш, Івано-Франківська область), Всеукраїнських фестивалів «Червона рута» та «Перлини сезону» (обидва – м.Київ, 2001 р.).

Ростислав Держипільський працював актором, викладачем в театральних й освітніх закладах Києва, Івано-Франківська з 2000 по 2008 рік.

З 2008 року – директор Івано-Франківського національного академічного обласного музично-драматичного театру ім.Івана Франка.

Режисерські роботи Ростислава Держипільського:драма «Солодка Даруся» за М.Матіос, музична казка «Золоте курча», драма «Шлюха» за п'єсою В.Винниченка «Натусь», драма-реквієм «Нація» за М.Матіос, трагедія «Ромео і Джульєтта» за В.Шекспіром та ін.

Ростислава Держипільського знають як режисера-новатора, здатного синтезувати театр, заснований на національних традиціях та новітніх засобах вираження. Вистави Ростислава Держипільського завжди викликають резонанс у колі професійної театральної критики.

Серед основних векторів творчої та адміністративної діяльності Ростислава Держипільського: пильна увага до репертуарної політики Франківського драмтеатру, активне оновлення афіші поточного репертуару, орієнтація на найкращі зразки як класичної, так і сучасної української та європейської драматургії, запрошення до співпраці відомих українських режисерів, кадрова реформа у театрі (залучення до співпраці кваліфікованих спеціалістів різних профілів). Саме за період керівництва Ростислава Держипільського Франківський обласний музично-драматичний театр ім.Івана Франка отримав статус «академічного» і «національного» (з 18.02.2019 р.).

Чотири театральні постановки Ростислава Держипільського було висунуто експертом Шевченківського комітету Олегом Вергелісом на здобуття Нацпремії 2019 року. Це: феєрія-бурлеск «Енеїда» за І.Котляревським, неоОПЕРА-ЖАХ «HAMLET» за В.Шекспіром у перекладі Ю.Андруховича, театральний арт-проект «Оскар і Рожева Пані» за Е.-Е.Шміттом, притча-ораторія «Вона – Земля» за В.Стефаником.

З приходом Ростислава Держипільського Франківський драмтеатр відновлює активне фестивальне та гастрольне життя. Уперше за всю історію театру колектив здійснює гастролі до США і Канади. Театр активно гастролює містами Європи.

Ротислав Держипільський відзначений премією національної спілки театральних діячів України імені Володимира Блавацького (США-Україна) (2009 р.), премією імені Віталія Смоляка в галузі театрального мистецтва (2013 р.), почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2015 р.).