Офіційний веб-сайт

Китриш Михайло Єгорович

Майстер художньої кераміки, гончар, скульптор. Заслужений майстер народної творчості України (з 1985 р.).

Шевченківська премія 1999 року разом з І.Біликом, В.Омеляненком за цикли творів опішнянянської кераміки.

Народився 21 жовтня 1936 року у смт Опішня Зіньківського району Полтавської області.

Освіта: ліпленням захопився у 12-річному віці. Згодом гончарської справи навчався у Й.Марехи, де досконало опанував технологію виробництва, техніку ангобування, глазурування, мальовки.

Життєпис: З 1963 року почав працювати на заводі «Художній керамік» гончарем, майстром творчої лабораторії. Відтоді ж експонує роботи на обласних, республіканських, всесоюзних і міжнародних виставках, а 1981 року мав першу персональну виставку, на якій експонувалося 140 робіт. Він співініціатор заснування в Опішні мистецьких навчальних закладів: дитячої студії «Сонячне коло» (разом з Г.Редчук), Опішнянського філіалу Решетилівського художнього училища №28, Державної спеціалізованої художньої школи-інтернат «Колегіум мистецтв у Опішному».

Творчість: Михайло Китриш створює керамічну малу скульптуру й фігурні посудини у вигляді фантастичних тварин, птахів, декоративний посуд. Серед них: «Леви», «Баран» (обидва – 1970 р.), «Таріль» (1973 р.), «Ваза з барильцем», «Підсвічники» (обидва – 1978 р.). Експонував свої роботи на обласних, республіканських, всесоюзних і міжнародних виставках декоративно-ужиткового мистецтва (з 1960 р.) у Болгарії, Росії, Польщі, Канаді, США, Німеччині, ОАЕ, Норвегії та інших країнах.