Офіційний веб-сайт

Книга лірики «Стрічка Контролю»

Автор(-и): Наталія Пасічник / Розділ:

Книга лірики «Стрічка Контролю», автор: Наталія Пасічник, видавництво: ПП «Принтер-Інформ» (м. Тернопіль), рік видання: 2019 р.

 

Книга лірики «Стрічка Контролю» Наталії Пасічник

 

Поетична збірка «Стрічка контролю» Наталії Пасічник містить вірші, написані впродовж 2014-2018 років. Поезія Наталії Пасічник ‑ свого роду розгорнутий щоденник духовного буття молодої людини, «тут і тепер», тотожність буття і поезії, що не порушує цілісності світовідчування. Поетичний стиль Наталії Пасічник тяжіє до складності вислову і демонстративно не приховує складності змісту. В свою чергу, це пов'язано із рефлексією та медитацією над буттєвим сенсом сущого. Тим самим руйнується інерція клішованого сприйняття дійсності тільки як череди фактів і подій. Інтелектуальний, почуттєвий аспект надає цьому сприйняттю масштабу загальнолюдського, не конкретного; якщо простіше: приватний простір кожної людини, за Наталією Пасічник, це ‑ явище поезії, бо підносить факт життя до рівня художньої ідеї і допомагає знайти ритм власного поетичного дихання. Поезія Наталії Пасічник ‑ яскраве явище сучасної української літератури, гідне високої державної відзнаки.

 

З подання ПП «Принтер-Інформ»

 

Поетична збірка «Стрічка контролю» Наталії Пасічник містить вірші, написані впродовж 2014-2018 років. Поетична територія Наталії Пасічник ‑ невловна. Вона сплетена з двох просторів: простору повсякденного життя і простору книги. Це переплетення дає відомий, але завжди несподіваний (бо індивідуальний) ефект, дозволяючи злиття власної ‑ ніби буденної ‑ долі з високою долею світової культури. І в цьому процесі переплетінь і злиттів виникає нова якість, своя мова, своє світовідчуття. Наталія Пасічник ‑ поет традиції. Причому написане нею вкотре засвідчує незнищенність традиції, невичерпність її, і тут же несподівану «препарацію» тієї ж таки традиції.

 

З подання Кіровоградського обласного відділення Асоціації українських письменників

Про автора

 

Наталія Пасічник народилася 1984 року в місті Теребовля Тернопільської області. За освітою ‑ філолог-германіст. Закінчила бакалаврат Тернопільського національного педагогічного університету ім.Володимира Гнатюка (2006), магістратуру Чернівецького національного університету ім.Юрія Федьковича (2007), аспірантуру Львівського національного університету ім.Івана Франка (2010). Кандидат філологічних наук (2013).

Автор поетичних збірок «Елегія печалі» (2002), «Портрети доби Ренесансу» (2006), «Гра втри руки» (2009), «Пастух бджіл» (2012), «Зимові канікули» (2014), «Кирилиця» (2016), а також повісті для дітей «Терезка з Медової Печери» (2014) та збірки есеїстики «Артиклі» (2015, 2018).

Нагороджена преміями конкурсу «Поетичні Майстерні» (2003), конкурсу видавництва «Смолоскип» (2005, 2008, 2009), конкурсу ім.Б.-І.Антонича «Привітання життя» (2005), літерфесту «Неосфера» (2007), міжнародного конкурсу «Гранослов» (2008), часопису «Захід-Схід» (2008), часопису «Мистецька сторінка» (2008), фестивалю «Просто так» (2009), конкурсу «Рукомесло» (2009), журналу «Дніпро» (2009), конкурсу «Витоки» (2009), порталу «Буквоїд» за «Найкращу поетичну збірку» (2009), конкурсу оповідань «Прекрасне поруч» (2009, 2010), конкурсу «Коронація слова» (2011), конкурсу ім. Святого Альфонса де Лігуорі (2011), всеукраїнського фестивалю поезії «Ватерлінія» (2012), конкурсу «Урба-перехрестя» (2013), премією «Благовіст» (2013), премією ім.Богдана Лепкого (2013), Міжнародною поетичною слов'янською премією (2014, 2015).

Стипендіат Міжнародного дому письменника і перекладача «Ventspilshouse» (2012). Член Національної спілки письменників України (з 2009). Член Національної спілки журналістів України (з 2011).

Викладач кафедри теорії і практики перекладу Тернопільського національного педагогічного університету ім.Володимира Гнатюка. Засновник видавництва «Слон».

 

Коментарі

Вважаю книгу Наталії Пасічник "Стрічка контролю"яскравим зразком продовження української версифікаційної традиції. Пасічник довела, що римована поезія в Україні - невичерпна і разом з тим розвивається самостійно, незалежно від модних одноденних тенденцій.

Завжди вважала,що політика і мистецтво -речі несумісні.Тому жодним чином не отожнюю ці поняття,коли говорю про творчість однієї з яскравих представниць мого покоління-Наталю Пасічник.Я можу не поділяти політичні, суспільні,літературні погляди Наталі, але не можу заперечити,що вона-гарний поет.Її потужна версифікаційна і стилістична канва,філософсько-саркастичний погляд на світ,відточена метафорика-заслуговують уваги і підтримки.
Взагалі вважаю,що пора присуджувати Національні премії молодим і продуктивним письменникам, таким як Пасічник і Лазуткін,бо це-стильно і сильно.

Поезія Наталі Пасічник для мене завжди була чимось неймовірним - мало не одкровенням, коли враз тоншає часова прірва між звичними (підніжними, побутовими і под.) деталями і фантастичною реальністю, "де я іще ніколи не була". І поезії Наталі Пасічник завжди впізнавані саме завдяки виразному авторському стилю, лише їй властивому почерку.  Її поетичне слово "спрацьовує" на крайній межі інтимності та всезагальної (універсальної) правди: воно ніби тільки про авторку (читай - ліричну героїню) та її світ, але - водночас (!) - про всіх і кожного. І ще одне поєднання непоєднуваного властиве поетичному письму Наталі Пасічник: глибокої традиції (хоча і трансформованої унікальним авторським переживанням) -- від початків світової класичної лірики і зачинів вітчизняної поетичної школи -- і неомодерності сучасної доби (як на мене - із відчутними "смаколиками" постмодерної інтертекстуальності). Але що ця вся термінологічна мозаїка - поряд із словесними садами, які оживають і розростаються в уяві читача, із незамиленим оком, жвавим розумом і відкритим серцем! Тож читаймо цю поезію, розсмаковуючи слова і сенси, розгадуючи контексти і підтексти, відживлюючи поетичні деталі і метафори, спинним нервом відчуваючи цей "за плечима нечуваний досі // звук з частотою дві тисячі герців", і таки достоту повірмо в поетку з її "прізвищем на вісім літер", повірмо - "ніби в слово // ніби у метафору тонку..." Щиро, з повагою, Вікторія Осташ (поетка "із псевдо на шість літер", канд.філол.наук, викладач світової літератури)

Гадаю, що лірична поезія Наталії Пасічник є непересічним явищем в сучасній українській літературі . Її збірку "Стрічка контролю" неможливо не помітити, не дочитати до останньої сторінки, а по прочитанню - залишитися байдужим. Авторка поєднала крайню щирість і відвагу самовираження, досконалість стилю і свіжість художніх образів. Тонкі інтимні ноти її поезій у збірці набувають цілісного гармонійного звучання та глибинного гуманістичного змісту - пошуку серед збайдужілого світу Людини і людського у ній.

Переконаний - "Стрічка контролю" заслуговує на найвищу відзнаку Комітету з Шевченківських премій.

Олександр Степаненко,
громадський діяч, член Правління Української Гельсінської спілки з прав людини

Книга супер

Фантастичі вірші! http://palisadnik.org.ua/text/virshi-6

Як на мене, то Наталія Пасічник – одна з найталановитіших молодих українських поетес. У неї свій поетичний ракурс. Усе, що вона творить, позначене високим художнім рівнем.
Властиво, про й це засвідчує нова поетична збірка Наталії Пасічник «Стрічка контролю», котра з повним правом заслуговує найвищої в Україні літературної відзнаки.

Вважаю книгу Наталії Пасічник "Стрічка контролю" не лише гідною високої державної відзнаки, а й такою, що залишиться в золотому фонді української літератури. Ігор Шуров, поет, художник, член Асоціації Українських Письменників.

Розкішна лірика відомої української поетеси Наталії Пасічник заслуговує Шевченківської премії в номінації "Література". Пасічник сьогодні - чи не найбільший в Україні майстер версифікації - як силаботонічної, так і верлібрової. Книга "Стрічка контролю" - багатопланова, що вражає. Авторці вдалося гармонійно вибудувати свій приватний поетичний світ. Поет Андрій Мирохович.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA