Офіційний веб-сайт

Книга прози «Три лини для Марії»

Автор(-и): Сергій Осока / Розділ:

Книга прози «Три лини для Марії», автор: Сергій Осока (Нечитайло), «Видавництво Старого Лева», рік видання: 2020. Висунуто «Видавництвом Старого Лева».

 

Книга прози «Три лини для Марії» Сергія Осоки

 

Кожна новела Сергія Осоки ‑ то маленька велика історія простої людини, яку, можливо, ніхто б і не помітив на цій землі, якби не уважний майстер слова. Бо він не просто пише, а створює кількома мазками тривимірну картину людського життя: здається, можна прислухатися і почути, як шелестить очерет, сплескує риба в ставку, як падають яблука, риплять старі двері, як змішується з вітром людське зітхання, приглушений сміх чи схлип. А ще можна відчути запахи ‑ то густі і щільні, аж забиває памороки, то леткі і прозорі, як аромат квітки. Десь у цьому ЗD-форматі можна побачити людину, з усіма її прекрасними і потворними рисами, з шорсткими поверхнями і глибокими западинами її бентежної душі. Здається, сюжети цих новел малі чи другорядні, але то лише ключ, який відкриває портал, через який потрапляєш у світ великої літератури.

 

З подання "Видавництва Старого Лева"

У Сергія Осоки вийшла книжка «Три лини для Марії»

https://nspu.com.ua/novini/u-sergiya-osoki-vijshla-knizhka-tri-lini-dlya-marii/

Магія прози Сергія Осоки

https://dotsentnina.wordpress.com/2021/02/13/магія-прози-сергія-осоки/

Коментарі

На прикладі попередніх лавреатів Кіяновської і Луцишиної робимо висновок, що купити й продати в Україні можна все, навіть совість і гідність. Яка влада, такі й лавреати.

Я думаю, що кожен пишучий уже може подаватися на Шевченківську, а що? Написав кілька віршиків і новелок на кшталт Шолохова - і go, go. І як не соромно?

Автор, напевно, щось таке вживає, що додумався подати свій опус на цю премію. Цікаво, наш полтавський Єсєнін потрапить хоч у 2 тур чи з першого його виженуть?

Сєрьожа Нєчітайло. І сміх, і гріх. Що поезія його, що проза - якась клоака. І воно подалися на Шевченка. Дідок, який писав еротичні присвяти Ользі Фреймут. Може, думав, що вона його розкрутить? Та де там. Сиди в своїй Полтаві й рипайся.

Книжки С. Осоки дуже сільські й ні про що. Автор не має життєвого досвіду, щоб написати щось на надриві почуттів. Усе в нього дуже посередньо, немає пластики й образності, а безглузде нагромадження епітетів і метафор викликає не подив, а глибоке розчарування.

Колись С. Осока казав, що ніколи в житті не подаватиметься на радянські премії на кшталт Шевченка тощо, але таке саме казала й Кіяновська, ба навіть більше, якщо переможе Зеленський, то вона емігрує до Польщі. Емігрувала? Та ні, звичайно, а стала співпрацювати зі Слугою народа і отримувати від нього нагороди. Мене завжди дивувало оце халуйське колаборантство українських попередніх письмаків,що уявили себе новими месіями.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA