Офіційний веб-сайт

Книжково-мистецький проект «Фронтовий кобзар»

Автор(-и): Сергій Пущенко / Розділ:

Книжково-мистецький проект «Фронтовий кобзар», автор-художник: Сергій Пущенко, видавництво «Майдан» (м.Харків), рік видання: 2020.

Висунуто Українською академією друкарства.

 

Книжково-мистецький проект «Фронтовий кобзар» Сергія Пущенка

 

Літературно-художнє видання Тараса Шевченка «Кобзар» з підзаголовком «Фронтовий кобзар» автора проекту, дизайну книги та фотографічних мистецьких творів-колажів, учасника Революції гідности та російсько-української війни, добровольця, художника, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Пущенка є непересічною книжково-мистецькою працею сучасного книжкового дизайну, вдалого поєднання поезії та фотодокументів сьогодення, боротьби української нації за свободу та державність.

Книга налічує близько 50 фотографічних мистецьких творів-колажів, що документалізує виклики сьогодення та додає нового розуміння поезії Великого Кобзаря, його заповітів та поетичних меседжів нації. Цінність творчої праці видання не тільки в професійному концепті та виконанні, а й в тому, що в основу створення фотографічних мистецьких творів-колажів покладений авторський доробок світлин, відзнятих з 2014 по 2018 рр. під час Революції гідности та російсько-української війни у 5-му Окремому батальйоні ДУК «Правий сектор» і 5-му Окремому батальйоні Української добровольчої армії, де свідком та учасником історичних подій був сам автор. У колажах використані художні твори Тараса Шевченка, твори власного живописного доробку із серії полотен «Козацькому роду нема переводу», а також фрагменти світлин воїнів-побратимів.

Видання надруковано вперше в Харкові видавництвом «Майдан» у 2020 році в форматі 84x108 1/32, друк цифровий, кольоровий. Гарнітура видання MinionPro10 кегль, пряма світла. Палітурка ‑ тип 5 цільнокрита, паперова ламінована.

Видання здійснено на основі текстів «Кобзаря», упорядкованих фахівцями Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка Національної академії наук України. Колонтитули книги виконано як дизайн-елемент, завдяки яким звужена полоса набору під віршований текст, а також завдяки яким по товщині обрізу видання вимальована тональна мережка, що робить книгу привабливою та оригінальною. На колонтитулах нумерація сторінок книги та чергування на розвороті напису: «Тарас Шевченко Кобзар та Фронтовий Кобзар». Саме слово «Кобзар» повторено як зменшена назва книги у вигляді логотипу авторської розробки шрифту, в основу якої покладено скоропис козацької доби. В дизайні колонтитула використано піксельний орнамент форми української армії, підкреслюючи тематику видання. Товщина книжкового блоку без врахування палітурки близько 48 мм.

Видання неодноразово презентовано у 2020-2021 рр. ГО «Об'єднання добровольців» на численних мистецьких виставках художньо-графічних творів-колажів та розворотів книги з «Фронтового кобзаря» у Києві, Львові, Чернігові, Херсоні, Тернополі. Суспільно-громадський резонанс як серед читачів, так і мистецтвознавців та поліграфістів свідчить, що книжково-мистецька праця своєю актуальністю та професіоналізмом заслуговує на представлення до здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Візуальне мистецтво».

З подання Української академії друкарства

 

Українська академія друкарства, кафедра графічного дизайну та мистецтва книги на підставі рішення Вченої ради від 27.09.2021 р. висуває на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка у номінації «Візуальне мистецтво» творчу працю книжково-мистецького проекту «Фронтовий кобзар» автора, художника-добровольця. заслуженого діяча мистецтв України Сергія Миколайовича Пущенка.

Суспільний резонанс на видання та проведених багаточисленних презентацій книги на тлі виставок книжкових розворотів та фотоірафічних мистецьких творів-колажів засвідчує актуальність праці митця. Автор зумів концептуально поєднати поетичне слово Великого Кобзаря з документалізованим сьогоденнямросійсько-української війни фотографічних мистецьких творах-колажах та дизайні видання. Книга вважається знаковою у книговидавничій справі та гуманітарною зброєю під час війни з російськими окупантами.

 

Комітет з Національної премії України

імені Тараса Шевченка

 

Лист підтримки

ГО "Об'єднання добровольців" підтримує висунення на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації "Візуальне мистецтво" книжково-мистецьку працю художника-добровольця, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Миколайовича Пущенка.

Творча праця "Фронтовий Кобзар" поєднала в собі професіоналізм, актуальність та вдалу концепцію - об'єднання поетичного слова Великого Кобзаря та історичного візуального матеріалу сьогодення - боротьби українського народу за свободу та незалежність укераїнської держави.

Праця митця є професійною та знаковою у книговидавничій справі сьогодення. Видання є гуманітарною зброєю нації у війні з російськими окупантами.

 

Всеукраїнська Громадська Організація "Об'єднання добровольців"

http://ukrpohliad.org/culture/kobzar-tarasa-shevchenka-na-liniyi-frontu.html

http://www.mediafond.com.ua/show/none/2214

Коментарі

Це книга яка об'єднує, гуртує людей в єдності за Україну. Фронтовий Кобзар сприймають з захватом як у Херсоні та Харкові, так і Львові. Для мене не очікувано що війна через призму мистецтва здатна згуртовувати суспільство.

Кобзар - це не про минуле, Кобзар - це про вічність. Духовний код української Нації. Пишаюся мати цю книжку в колекції. Автору - нових не менш знакових робіт.

Книга, яка заслуговує на здобуття премії ім. Т.Г. Шевченка в 2022-му році: йде мова про «Фронтовий Кобзар», що його видав практично за власні кошти, а також залучивши внески небайдужих спонсорів Сергій ПУЩЕНКО ‒ учасник-доброволець бойових дій на Донбасі з 02.05.2015 по кінець 2018-го року; таким чином Автор вказаної книги не за розповідями про війну з російськими окупантами відає достеменно точно, а пройшовши її сам.Історія знає приклад подібного видання: в роки Другої світової війни в Радянському Союзі вийшов друком аналогічний «Кобзар» накладом 20 тисяч (!),надрукований на дешевому газетному папері; він був старанно відредагований, не вміщаючи «крамольних» віршів ‒ «Розрита могила», «Іржавець», «За що ми любимо Богдана?» etc, аби не загострювати питання, котрі «висіли в повітрі»: «Кохайтеся, чорноброві, та не з москалями, бо москалі чужі люди роблять лихо з нами...» Я отримав у подарунок «Фронтовий Кобзар», і був захоплений дизайном видання ‒ по-перше це АБСОЛЮТНО ПОВНЕ, ‒ на відміну од аналогічного видання періоду ДСВ (792 сторінки!), а по-друге ‒ його прикрашають численні рисунки-колажі на фронтові теми, автором яких є... дипломований художник Сергій Пущенко! Скажу так: якщо дана книга не буде відзначена Шевченківською премією в 2022-му році, то не сприйму жодних аргументів Комітету по цих преміях і надалі буду вважати, що при оцінці робіт, висунутих на здобуття цієї найвищої в Україні відзнаки, керуються виключно кон՚юнктурними міркуваннями!

Гідне, абсолютно актуальне видання! Шевченко на війні з російськими окупантами - потужна зброя. Шевченко з фотоколажами реалій цієї війни - ідеологічна зброя у рази потужніша. Україна бачила Шевченка - кріпака, пророка, інтелектуала, мученика. Шевченко-воїн, дякуючи праці Сергія Пущенка - це вперше.

Додати коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA