Офіційний веб-сайт

Листопадові імпрези музею літератури

В Національному музеї літератури демонструється виставка «Янголи сумують…» із циклу «Розгойдані дзвони пам’яті» народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Валерія Франчука, присвячена 86-ій річниці Голодомору в Україні. Серед експонатів виставки – живописні полотна митця, а також раритетні видання із фондів музею про цю трагічну сторінку нашої історії, створені письменниками у вигнанні: Уласа Самчука, Василя Барки, Ігоря Качуровського, Докії Гуменної, Богдана Бойчука та ін. Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися з художніми творами про Голод 1932-1933 років, що були опубліковані в роки незалежності: Анатолія Дімарова, Василя Голобородька, Антоніни Листопад та ін. Окремий комплекс – спогади про голодомор спогади тих, хто пережив це жахіття. «Розголошення Голодомору, – на думку Євгена Сверстюка, – прискорювало падіння імперії зла…».

 

26 листопада в Національному музеї літератури відбулась наукова конференція «Микола Лукаш і його спадщина в контексті української та європейської культур». Конференція організована спільно з Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України до 100-річчя від дня народження корифея українського художнього перекладу, поліглота і науковця Миколи Лукаша.

Присутні мали змогу оглянути виставку до 100-річчя Миколи Лукаша «Камертон українського всесвіту», побудовану на матеріалах з колекції музею.

 

28 листопада відбулась презентація книги підсумків і пророцтв Юрія Щербака «Україна в епоху війномиру». Нова книжка – це спроба уявити Україну ХХІ століття у загальній картині фантастичних соціальних і науково-технологічних змін, що підстерігають людство. Ця книга – знак тривоги і надії. Тривоги – бо надто серйозними є загрози, особливо з боку Росії в час, коли Україна потребує єдності. І надії, бо ще залишається шанс врятувати Україну від капітуляції та розпаду. На заході були присутні: Дмитро Павличко, Богдан Горинь, Вадим Скуратівський, Любов Голота, Олександр Шугай, Андрій Топачевський, Валерій Гужва та іншішанувальники творчості Юрія Шербака. Модератором літературної імпрези був письменник, видавець, лауреат Шевченківської премії Михайло Слабошпицький.

 

На фото: буклет виставки «Янголи сумують…» Валерія Франчука.

 

За повідомленням прес-служби музею