Офіційний веб-сайт

На аукціоні Sotheby’s продали картину українського художника Івана Марчука

На аукціоні творів сучасного мистецтва Sotheby’s продали пейзаж знаменитого художника Івана Марчука Тут спокій поселився.

 

Про це Іван Марчук повідомив у своїх соціальних мережах. Під час аукціону творів сучасного мистецтва, який відбувся 9 листопада у Лондоні, картину українського художника пейзаж Тут спокій поселився 1982 року продали за $81,4 тис.

 

Вартість продажу перевищила оціночну вартість ($42,7 — 64,1 тис.) на 30%. Художник додав, що новий власник картини йому не відомий.

$81,4 тис. — це не рекорд для творчості Івана Марчука. Його персональний рекорд становить $96,8 тис. за картину Золота ніч 1981 року, яка була продана на аукціоні Золотое Сечение у червні 2021 року.

 

Найдорожчим українським художником залишається Анатолій Криволап. Його найдорожча робота Кінь. Вечір була продана за $186 тис. на аукціоні Phillips у 2013 році.

 

На початку листопада у Національному музеї Київська картинна галерея відкрилася виставка Івана Марчука Свою Україну любіть.

 

Джерело: ua.news

Досьє knpu.gov.ua:

Іван Марчук став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка 1997 року (відзначено за цикл «Шевченкіана», «Голос моєї душі»), його колега – Анатолій Криволап 2012 року (за цикл живописних творів «Український мотив»).