Офіційний веб-сайт

Прес-брифінг Євгена Нищука

З нагоди призначення Головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Євгена Нищука відбудеться прес-брифінг 23 травня ц.р. в конференц-залі Національного музею Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 12). Початок заходу: 12.30. Додаткова інформація за тел.: (067) 374-12-44.

Відповідним Указом Президента України передбачено також подання новопризначеним Головою Комітету пропозицій щодо нового персонального складу Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Цим же указом увільнено від виконання обов’язків голови названого Комітету Ю.Макарова.

 

Довідково

Євген Миколайович Нищук (нар. 29 грудня 1972 р., м.Івано-Франківськ) ‑ український актор театру, кіно та дубляжу. Народний артист України (2015 р.). Міністр культури України з 27 лютого до 2 грудня 2014 року та з 14 квітня 2016 року до 29 серпня 2019 року. Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з 22 травня 2023 року).

У 1995 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого (майстерня народної артистки України Валентини Зимньої).

Актор Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір'я».

27 лютого 2014 року після Революції Гідності призначений Міністром культури України у першому Уряді Арсенія Яценюка.

З 20 січня 2015 року – актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

14 квітня 2016 року Верховна Рада України призначила новий склад Кабінету Міністрів України, у складі якого Євген Нищук обійняв посаду міністра культури України

Окрім успіху в театрі та кіно, Євген є постійним ведучим мистецьких заходів, що проводяться у Київській академічній майстерні театрального мистецтва «Сузір'я» та ініціатором-ведучим багатьох фестивалів, концертів, державних заходів за участю перших осіб держави.

Євген Нищук разом з першими особами держави представляв Україну в Днях культури України в Грузії, Азербайджані, Казахстані, Німеччині, Польщі та інших.

Актор зробив внесок у Міжнародне визнання країнами світу Голодомору в Україні, як злочину перед людством, об'їхавши з мистецьким проєктом «Панахида по Голодомору» країнами Європи — Ізраїль, Голландія, Велика Британія, Чехія, Словаччина, Польща, Франція, за що був нагороджений подякою Президента та Міністерства культури та туризму України.

Євген Нищук відзначений державними нагородами і званнями:

Заслужений артист України (серпень 2005 р.);

лауреат премії Київська пектораль-2013;

Народний артист України (березень 2015 р.);

орден князя Ярослава Мудрого V ст. (травень 2019 р.).