Офіційний веб-сайт

Серед творчої молоді оголошується конкурс на здобуття премії імені Олеся Гончара

Міжнародну німецько-українську премію імені Олеся Гончара для молодих письменників вручатимуть 26-й рік поспіль.

Подання творів триватиме до 15 березня 2023 року. На конкурс приймаються як уже друковані, так і не оприлюднені твори українськомовних авторів віком до 30 років, які мешкають в Україні та за кордоном. Про це повідомляє Національна спілка письменників України.

Премія традиційно присуджується за номінаціями:

«Велика проза»;

«Мала проза» (цикл оповідань, новел);

«Поезія»;

«Публіцистика»;

«Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара».

Рішення ухвалює журі, до якого входять відомі письменники, науковці й культурні діячі: Тетяна Куштевська, Наталія Бйорнер, Валентина Гончар, Леся Гончар, Олександр Балабко. Журі після видатних попередників Івана Драча й Петра Перебийноса має честь очолювати Дмитро Чистяк.

Урочисте оголошення лауреатів і вручення нагород переможцям традиційно планується до 3 квітня — дня народження Олеся Гончара.

Оргкомітет конкурсу просить надсилати рукописи або електронні варіанти опублікованих видань до 15 березня 2023 року. Разом із твором необхідно надіслати біографічну довідку, вказати домашню та електронну адресу, а також контактні телефони.

Міжнародну українсько-німецьку літературну премію імені Олеся Гончара заснували у 1996-му році німецькі меценати — письменниця Тетяна Куштевська і підприємець Дітер Карренберг, а також Національна спілка письменників України.

Тим часом триває всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» присвячений Дню охорони праці, який щорічно відзначається в нашій країні 28 квітня.

 

Автор: Олександр Галух

Джерело: газета «Вечірній Київ»