Офіційний веб-сайт

У Києві вперше можна побачити картини Марії Приймаченко, які врятували від окупантів

У Києві в Українському домі відкрилася виставка врятованих картин геніальної народної художниці Марії Приймаченко. В експозиції представлено 14 полотен, які жителі селища Іванків винесли з музею, спаленого російськими окупантами наприкінці лютого.

Про це 21 вересня передали у прес-службі міністерства культури та інформаційної політики України.

На виставці "Марія Приймаченко. Врятоване" ці картини демонструються вперше від початку повномасштабного вторгнення РФ.

"Як відомо, ворожа ракета знищила будівлю Іванківського історико-краєзнавчого музею, але працівники музею разом із місцевими мешканцями врятували картини великої української художниці. Цей факт вони не розголошували до визволення Київської області", - йдеться у публікації.

Виставка буде відкрита для відвідувачів з 22 по 25 вересня . Експозицію можна переглянути у ДП "Національний центр ділового та культурного співробітництва "Український дім" за адресою Київ, вул. Хрещатик, 2 .

Голова Мінкульту Олександр Ткаченко на виставці подякував інванківцям, завдяки яким полотна всесвітньо відомої художниці були врятовані від вогню та руйнувань, зокрема Анатолія Харитонова та Ігоря Ніколаєнка.

"Росіяни можуть потрапити до наших будівель, але потрапити до нашої ідентичності не можуть", - наголосив міністр.

Окрім картин, під час заходу для широкої публіки було представлено одразу два важливі архітектурні проекти: відновлення музею в Іванківі та створення художньої резиденції у селі Болотня, де зберігся будинок Марії Приймаченко.

 

Автор: Володимир Костирін

Джерело: rbc.ua