Офіційний веб-сайт

У Варшаві презентували знакову виставку київських митців

Art Armor — це унікальний проєкт не тільки для України, але й для світу. Справжні бронеплити, що успішно виконали свою місію в бою — зупинили ворожі кулі й осколки, отримали друге життя у вигляді артоб’єкта.

Презентували цю виставку і експонували у Києві, у Музеї війни. Потім демонстрували у Львові, а з 24 січня її мають нагоду побачити мешканці Варшави. Виставку розмістили в Центрі сучасного мистецтва «Замок Уяздовський».

«Завдяки директору Piotr Bernatowicz варшавська резиденція польського короля Августа ІІ нині є хабом для українських культурних проєктів про російсько-українську війну. Тож на відкритті зібралися українці та європейські друзі України», — зазначили у Музеї війни.

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні цю виставку експонували протягом двох місяців. Оглядати її приходили високоповажні гості. А для делегації дипломатів Естонії екскурсію проводили у темряві через відключення електроенергії у столиці.

Польські музейники відзначили, що українським художникам вдалося перетворити елементи з «камізельок кулевідпорних” (приблизно так перекладають польською бронежилети) на справжні мистецькі предмети.

Польських глядачів запрошують ознайомитися з творчістю відомих українських митців, серед яких Тіберій Сільваші (лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка), Назар Білик, Петро Бевза, Андрій Блудов, Юрій Вакуленко, Олексій Сай, Світлана Ратошнюк, Антон Логов, Леонід Колодницький та Іван Марчук (лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка), які перетворили бронеплити на артоб’єкти з ексклюзивними історіями.

Після Варшави експозицію покажуть у інших столицях європейських країнах, зокрема в Балтії, Швеції, а фінішує у Лондоні, де планують зробити аукціон на якому продадуть частину експонатів. Кошти спрямують на ЗСУ.

Українські митці активно осмислюють нові воєнні реалії. Так у Києві 12 художників показують свій погляд на дрони. Мета благодійної виставки — зібрати кошти на ремонт навчальних дронів.

 

Автор: Наталка МАРКІВ

Джерело: газета «Вечірній Київ»