Офіційний веб-сайт

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №454/2023 Питання Національної премії України імені Тараса Шевченка

1. Присудити Національну премію України імені Тараса Шевченка 2023 року:
КАЛИТКО Катерині Олександрівні, поетесі – за книгу поезій «Орден мовчальниць»;
КОМПАНІЧЕНКУ Тарасу Вікторовичу, БЕРЕЖНЮКУ Максиму Павловичу, ДАНИЛЕЙКУ Северину Володимировичу, КРИСЬКУ Ярославу Андрійовичу, ОХРІМЧУКУ Сергію Михайловичу, виконавцям гурту «Хорея Козацька» – за авдіоальбом «Пісні Української революції»;
НАЗАРЕНКУ Михайлу Йосиповичу, літературознавцеві – за книгу «Крім «Кобзаря». Антологія української літератури. 1792 – 1883» у двох частинах;
ПОРТНІКОВУ Віталію Едуардовичу, журналістові – за публіцистичні статті та виступи останніх років;
ЦІЛИК Ірині Андріївні, режисерці – за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин».
Установити на 2023 рік розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка 429 тисяч гривень кожна.
 
2. Затвердити новий персональний склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (додається).
 
3. Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка провести конкурс на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року для відзначення видатних творів літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, присвячених героїчній боротьбі Українського народу під час збройної агресії Російської Федерації проти України.
Установити, що під час проведення зазначеного конкурсу положення абзацу першого пункту 3 Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка, затвердженого Указом Президента України від 3 березня 2016 року № 78/2016, щодо строку опублікування (випуску у світ) творів не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, не застосовується.
 
4. Кабінету Міністрів України забезпечити розроблення за участю Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка та затвердити план заходів із відзначення у 2024 році 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка, передбачивши, зокрема, проведення мистецького заходу «Мистецька академія «Шевченко – шлях до перемоги».
 
5. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
 
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
28 липня 2023 року