У червні поточного року Донецька обласна військово-цивільна адміністрація спільно з Комунальним підприємством «Регіональна телерадіокомпанія «Регіон-Донбас» підготували спецвипуск газети «Вісті Донбасу».

У передньому слові, вміщеному у часописі, Голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, звертаючись до читачів «Вісті Донбасу», зокрема, зазначив: «14-16 жовтня столиця України прийматиме культурно-мистецьку акцію «Донеччина – UA: Перезавантаження». Протягом трьох днів творчі колективи області представлять киянам і гостям міста духовний потенціал східного регіону. <…> Це перша культурологічна подія такого рівня від часу початку війни на Сході. Знаковим є той факт, що саме в кризових умовах Донецька область проходить переломний етап самоідентифікації».

Напевне для того, щоб наочно проілюструвати як відбувається цей процес самоідентифікації редакція газети «Вісті Донбасу» вмістили на одному з розворотів портрети і короткі біографії видатних постатей Донеччини. Назвемо бодай кілька особистостей, які сьогодні є гордістю цього східного регіону країни, зробили чимало для розвою вітчизняної культури. Це: Володимир Сосюра – видатний український письменник, поет-лірик, автор понад 40 поетичних книг, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка; Микола Руденко – український письменник, філософ, громадський діяч, засновник Української Гельсінської групи, лауреат Шевченківської премії; Іван Дзюба – видатний український літературознавець, критик, сценарист, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка; Анатолій Солов’яненко – всесвітньо відомий український співак та видатний громадський діяч, лауреат Шевченківської премії; Леонід Биков – український актор, режисер і сценарист, народний артист, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та інші.

Повертаючись до звернення Павла Жебрівського, адресованого читачам газети «Вісті Донбасу», наведемо ще одну його цитату, яка дає уявлення про майбутнє, що чекає цей регіон: «Я впевнений, що відродження Донбасу – це не тільки побудова нової економіки та інфраструктури, це насамперед надання можливості культурі та мистецтву звучати в усій красі свого потужного голосу».