Наглядова рада Колумбійського університету в Нью-Йорку, яка щорічно присуджує найпрестижнішу Пулітцерівську премію у галузі літератури, журналістики, музики і театру, цього року відзначила Особливою згадкою усіх українських журналістів за висвітлення російського вторгнення.

В інформаційному повідомленні на сайті Пулітцерівської премії, зокрема, зазначається: «Рада Пулітцерівської премії присуджує українським журналістам особливу відзнаку за їх мужність, витримку та відданість правдивому висвітленню подій під час безжального вторгнення Володимира Путіна на їхню країну та його пропагандистської війни в Росії. Незважаючи на бомбардування, викрадення, окупацію та навіть смерть у своїх лавах, вони наполегливо намагалися надати точне уявлення про жахливу реальність, віддаючи честь Україні та журналістам усього світу».

Особлива згадка (Special Citations) — це номінація Пулітцерівської премії, що виділяє видатних культурних та громадських діячів, які не могли бути відзначені жодною з існуючих номінацій. Ця нагорода вручається нерегулярно – з 1930 року особливого згадування було удостоєно лише 44 лауреати.

Крім того, колективні нагороди отримали команди видань Washington Post, The New York Times, Miami Herald та інші.

Джерело: pulitzer.org

 

Довідка: Пулітцерівська премія — одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики й театру в США, заснована видавцем "жовтої преси" Джозефом Пулітцером. Вона присуджується у 21 номінації. З 2017 року розмір премії зріс до 15 тисяч доларів.