2022 року Міжнародну Букерівську премію здобула письменниця з Індії Гітанджалі Шрі за роман «Піщана гробниця». Це перша в історії премії книжка, написана мовою хінді, яка потрапила в шорт-лист номінантів, повідомили на сайті The Booker Prize.

Дія роману розгортається на півночі Індії, в ньому йдеться про пригоди 80-річної жінки, яка несподівано відкриває нове, дуже нетрадиційне життя.

«У підсумку вийшла захоплива, кумедна й абсолютно оригінальна книжка, яка водночас є терміновим і своєчасним протестом проти руйнівного впливу кордонів – між релігіями, країнами чи статями», – ідеться в описі книжки.

Роман Шрі змагався за першість із творами інших авторів, які потрапили у шорт-лист премії: Мієко Кавакамі, Борі Чанг, Джона Фоссе, Клаудії Пінейро та колишньої переможниці, польської письменниці Ольги Токарчук.

Приз за роман письменниця розділить з американською перекладачкою "Піщаної гробниці" Дейзі Роквелл.

 

Контекст:

Букерівська премія – одна з найпрестижніших нагород у світі англійської літератури. Переможець отримує £50 тис (приблизно $68 тис.). Уперше вручення нагороди відбулося 1969 року.

До 2014 року лауреатами могли стати лише громадяни Великобританії, Ірландії та країн британської Співдружності. Із 2014 року правила змінили, тепер шанс на премію мають письменники з будь-яким паспортом, головна умова – роман має бути написано англійською мовою й опубліковано офіційним видавцем у Великобританії в рік присудження премії.

 

Автор: Ольга БЕРЕЗЮК,

джерело: gordonua.com