Проєкт “Книжки без кордонів” реалізується в 11 країнах світу і налічує 80 тисяч надрукованих книжок.

“Яка ваша улюблена дитяча книжка українською? Якби я була зараз малою, то точно закохалася б у «Таке велике слоненя», або в «Кошеня і Сонечко», або в «Казку про Старого Лева»… Діти, які полишили домівки через війну, не брали із собою книжок. Їхні сім’ї часто евакуювалися взагалі без нічого. І тепер дитяча книжка рідною мовою може стати частинкою дому, миру, хвилинкою спокою. Саме для цього наш проєкт «Книжки без кордонів»”, – написала Зеленська.

Як додала дружина президента, проєкт реалізується вже 11 країнах і налічує 80 тис. надрукованих книжок.

За її словами, проєкт працює так: українські видавництва надають готові макети своїх яскравих і чудово оформлених книжок. Посольства України ведуть переговори/шукають партнерів серед закордонних друкарень, які ці книжки випускають.

“У цього яскравого світу, населеного слоненятами й чарівними левами, немає й не може бути кордонів. Він лише розширюватиметься, бо саме зараз до проєкту приєднуються десятки країн, а в процесі – Франція, Нідерланди, Італія, Румунія, Фінляндія, Велика Британія, Туреччина”, – написала Олена Зеленська.

“Мине багато років, і хтось запитає в мами чи тата: «А яка у вас улюблена дитяча книжка?» І вони назвуть одну з тих, які отримали у вимушеній розлуці з Батьківщиною. Та це буде вже вдома, в Україні”, – додала Зеленська.

 

Джерело: Amazing Ukraine